טיולים – חלק א’

מאת: המאלפת מעין לכנר

 

כלבים הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. אנחנו רואים אותם בכל מקום. מטיילים עם אנשים מבוגרים, משפחות עם ילדים קטנים, נערים ונערות. הם מצטרפים אלינו בשמחה רבה לכל מקום שנזמין אותם איתנו. אבל, האם ידעתם שברגע שיצאתם מפתח הבית, אתם וכלבכם, רואים חווים את הסביבה באופן אחר לגמרי?

כשאתם יוצאים מהבית החוש הראשון שתשתמשו בו יהיה הראיה. כשכלב יוצא מהבית החוש העיקרי שבו הוא ישתמש יהיה הריח. בעצם, הכלב חווה מימד נוסף שאנחנו כלל לא מודעים אליו. בנה של תפיסת עולמו השונה של הכלב יכולה לעזור לנו להבין התנהגויות שונות במהלך הטיול.

לפני שנתחיל כדאי להכיר את האביזרים השונים לטיול נעים לכם ולכלב

רצועה:

אני ממליצה רצועת ניילון באורך של כשנים- שנים וחצי מטר. היא נוחה לאחיזה, בטיחותית וארוכה דיה כדי לאפשר לכלב לסטות הצידה ולרחרח מבלי למשוך אתכם. את רצועת הפלקסי (רצועה עם מנגנון מתיחה) אני פחות אוהבת מכיוון שהיא לא בטיחותיות וגם מעודדת את הכלב למשוך.

קולר

כדאי לענוד קולר לכל כלב, גם לאלו המטיילים עם רתמה על מנת שתוכלו לשים לו תג שבו רשום הטלפון שלכם למקרה שהוא בורח או הולך לאיבוד. הקולר צריך להיות מתאים למידות הצוואר של הכלב. הוא צריך להיות מספיק רופף כדי שנוכל להכניס שתי אצבעות בין צוואר הכלב לקולר, אך לא רופף מדי, כדי שהכלב לא יוציא את ראשו מהקולר. לכלבים שאינם מושכים בטיול, אני ממליצה על קולר שטוח, פשוט או מעוצב, בעל סגירה עם אבזם. קולרי חנק או דוקרנים אינם מומלצים מכיוון שהם אינם משפרים את איכות הטיול, עלולים לגרום לכאבים ואף יכולים לגרום לפציעה חמורה לצוואר וחוליות צוואר הכלב.

רתמה

עם כלבים קטנים עדיף לטייל עם רתמה מכיוון שהצוואר שלהם כל כך עדין, שמשיכה פתאומית יכולה לגרום להם נזק. ישנם כל מיני סוגי רתמות. חשוב שהרתמה תהיה נוחה לכלב ומרופדת. לכלבים שמושכים בטיולים מומלץ מאד לטייל עם רתמת EASY WALK נגד משיכות של חברות פרידום, האלטי, פט סייפ או ג’נטל לידר. רתמות אלו עושות עבודה מצוינת ואינן מכאיבות לכלב. מצורף קישור לצפיה ישירה בסרטון המסביר כדי להתאים לכלב רתמת EASY WALK

https://www.youtube.com/watch?v=7P3GjsnbBgQ

 

חטיפים

במהלך הטיול הכלב שלכם עשוי להציג של מיני התנהגויות שתרצו לשמר ולהמשיך לראות כמו למשל, יצירת קשר עין איתכם והליכה נינוחה לידכם. כדי לשמר התנהגויות אלו תוכלו לצ’פר את הכלב מדי פעם בזמן שהוא מציג את ההתנהגות שאתם אוהבים. אני ממליצה על חטיפים קטנים ורכים מכיוון שהם טובים יותר ללמידה. את החטיפים שימו בשקית קטנה והכניסו לתוך הכיס או לפאוצ’.

חשוב:  הימנעו מלתת חטיפים לכלב שלכם כאשר לידכם עומד כלב נוסף (גינות כלבים למשל) כדי למנוע מריבה על משאב.

משחק/צעצוע

אם הכלב שלכם אוהב לשחק עם צעצועים כדאי לקחת איתכם צעצוע לטיול ולשחק איתו במקום מוגן מכבישים (כמו מגרשי כדורסל, גינות סגורות או אזורים מרוחקים מהכביש, במידה והכלב שלך מאד קשוב אליכם ואין סכנה של בריחה). כמו עם החטיפים, גם עם משחקים, צריך להיזהר בגינות כלבים כי עבור כלבים מסוימים, כדור יכול להיות משאב שצריך לשמור עליו. באופן כללי אני ממליצה לשחק עם כלבים בזריקות כדור בטיול ופחות בבית כדי ללמד את הכלב התנהגות רגועה בבית.

מעין לכנר – אילוף כלבים וטיפול בבעיות התנהגות
פעילויות כלבנות לילדים, נוער ומבוגרים
050-8268655

 

Print Friendly, PDF & Email