התנדבות בנהריה אוהבת חיות

facebook-icon

איריס היא אחת מבין אחראי מערך המתנדבים של נהריה אוהבת חיות. בביתה גדלים כלבתיה האישיים וכלבי אומנה מתחלפים.

ביקשנו ממנה לספר על פעילות ההתנדבות בעמותה.

ככל עמותה, גם אצלנו הפעילות מושתתת בעיקר על התנדבות.

אני עצמי הגעתי לעמותה בעקבות כלבים נטושים שמצאנו אצלנו ביישוב, כשחיפשתי גוף שיעזור לנו לטפל בהם, שינחה אותנו מה צריך לעשות איתם ואיך למצוא להם בית.

בעצם מתחילת דרכי בעמותה אנחנו משמשים בית אומנה.

 

את מי אנחנו מחפשים?
א ת    כ ו ל כ ם !

תלמידי תיכון שמחוייבים בפרויקט מחוייבות אישית, אנשים מבוגרים שמעונינים לעשות למען בעלי חיים, מבוגרים שמעונינים לעבוד עם כלבים וחתולים, הורים לילדים שרוצים ללמד את ילדיהם חמלה ועשיה למען.

אתם שעובדים ומוכנים בסוף השבוע לתת כמה שעות, אתם שרוצים בבוקר לטייל עם כלב וכמובן את אלה שמוכנים לארח כלב בביתם עד למציאת בית קבוע.

 

אפשרויות ההתנדבות בעמותה

עזרה לבתי אומנה – יש בתי אומנה בהם העומס גדול, יש יותר מכלב אומנה אחד, או שיש גורים או כלב עם צרכים מיוחדים ושם צריך עזרה בנקיון, הברשה, במקרה של יונקים בהזנה, בהוצאה לטיול קצר, בתרגול הליכה עם רצועה ופקודות בסיס שיעזרו לקדם מסירתו של הכלב לאימוץ. ביקורי בית עוזרים בחשיפה של הכלבים למגע אנושי משתנה.

מתנדבים בעלי ותק יכולים להוציא את הכלבים המתאימים לטיולים ארוכים, בתאום עם איריס שבוחנת מי הכלב המתאים ומה יכולותיו של המתנדב.

 

עזרה בהסעים – לעמותה דרושים מתנדבים בעלי רשיון נהיגה ורכב למקרים של חילוץ דחוף, להסעות לוטרינר, הסעות לימי אימוץ ובכלל פעולות עמותה הדורשות נסיעה.

 

עזרה בימי אימוץ-

יום אימוץ הוא ארוע רב מתח לכלבים. המתנדבים עוזרים לכלבים לווסת את הלחץ הזה.

דואגים שכלי המים שלהם יהיה מלא.

לוקחים אותם לטייל מדי כמה זמן להוציא אנרגיה ולחלץ עצמות.

מלטפים אותם ומרגיעים אותם.

שומרים עליהם שלא יטרידו אותם.

בנוסף בימי אימוץ חשוב מאד להסביר פנים למבקרים. להיות נכונים לענות על שאלות וגם לחקור מעט – מה מחפשים, איך אפשר לעזור. הכרות מוקדמת עם הכלבים תעזור לתהליך ההתאמה והסינון.

להיות פנויים לענות ולתווך.

חשוב לחלק חומר קריאה הקשור באימוץ ובגידול כלב בבית.

 

אומנה – לאומנה ייחדנו מאמר שלם המסביר את מטרותיה ואת הדרך להצטרף למעגל האומנות, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא שם. מדגישים את סעיף אומנות החרום שמשמעו הצלת חיים כפשוטו.

 

הסברה – אנו רואים בחינוך והסברה חלק חשוב ממטרות העמותה.

אנחנו מחפשים מתנדבים לעבודה עם קבוצות נוער בפרויקטים שונים. כרגע מתרקם פרויקט דוכן בקניון בימי ששי. דוכן לידו יעמדו בני נוער מתנדבים ויחלקו חומר הסברה של העמותה, ימכרו מוצרי עמותה והכל כחלק מהתנדבות שלהם למען הקהילה והכלבים.

 

חתולים- דרוש לנו אחראי נושא החתולים. מישהו שהחברים הללו זורמים בדמו. ליצירה והפעלת פינות האכלה. למבצעי עיקור וסרוס ועוד.

 

בקשה כללית: אל תהיו אדישים, פיקחו עין!

גם אם אינכם מעונינים להתנדב, עדיין אתם יכולים לסייע בהצלת חיים.

אם אתם רואים כלב בצד הכביש, כלב פצוע, כלב משוטט כמה ימים ונראה אבוד – אל תתקשרו ללוכד העירוני כי זו הדרך לשקית שחורה, התקשרו אלינו. מתנדבי העמותה יגיעו ויעשו ככל שביכולתנו למען בעל החיים.

 

לפרטים נוספים

עידן כהן – אחראי המתנדבים 054-9777383

או דרך צרו קשר באתר

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email